Jídelníček je jen nástroj!

▶️ JÍDELNÍČEK je pro nás jen nástroj a PROSTŘEDEK🚗, který nám SLOUŽÍ, abychom měli dostatek energie a živin pro náš ŽIVOT🥗🌰, cítili se dobře 🙂 a byli zdraví❤️. Jídelníček konkrétního člověka je nutné VŽDY přizpůsobit životu konkrétního člověka a ne naopak!

 

▶️ Nikdy se nesmíme stát OTROKEM jídla😥, abychom celý náš ostatní život (rodinu, přátele, vztahy, práci, sportovní aktivity) přizpůsobovali našemu JÍDELNÍČKU a báli se dát si dort na narozeninové oslavě🎂, protože obsahuje cukr, nejeli s přáteli na vodu, protože bychom se tam neměli jak stravovat🌭 anebo dodržovali omezující brutální dietu, na kterém pak nejsme schopni zvládnout ani naše běžné pracovní, rodinné a sportovní aktivity😰.

 

▶️ Jídelníček je nutné upravit a nastavit právě tak, aby konkrétně Vám individuálně VYHOVOVAL👍 a Vy jste díky němu měli palivo📈 pro všechny aktivity, které jsou součástí Vašeho života, a byli efektivní ve své práci💻, sportu🏋️‍♀️ i čemkoliv dalším, co vás baví. Nikdy to nesmí být naopak, aby Váš jídelníček ovlivňoval to, co ve svém životě budete a nebudete dělat🤷‍♂️.

 

▶️ Klíčem k dlouhodobě udržitelným výsledkům proto nejsou žádné extrémní a restriktivní módní diety🥓⏱, ale vytvoření vhodných INDIVIDUÁLNÍCH nutričních🥑 a pohybových 🏃‍♂️návyků, které jsou v kontextu Vašeho života a Vašeho životního stylu UDRŽITELNÉ. Všechno ve výživě je o množství a pokud alespoň z 80 % máte kvalitní jídelníček a pravidelně se hýbete, tak dort🍰 nebo pivo🍺 na narozeninové oslavě anebo čtvereček čokolády🍫 vám opravdu neudělá VŮBEC NIC špatného.

 

✔ Díky za sdílení! 📲💻

 

PS: výjimkou samozřejmě může být zdravotní stav 🤕(např. cukrovka), intolerance a alergie na různé potraviny🤢, které samozřejmě mohou být z podstaty věci omezující. Stejně tak je výjimkou sport na vrcholové úrovni🏋️‍♂️, kde může být v určitých fázích sezóny striktní jídelníček nezbytný (např. předsoutěžní příprava v kulturistice a fitness)