O MNĚ /
VÝŽIVA

Díky soutěžní kulturistice se o výživu a různé dietní postupy zajímám už od svých 15 let a přes sportovní výživu v kulturistice se dostal i k zájmu o zdravou (preventivní) výživu, klinickou výživu a příbuzné obory a rozhodl se jít tento obor studovat na vysokou školu. Výživu člověka jsem následně vystudoval v prezenčním bakalářském studiu na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a všechny teoretické poznatky postupně rozvíjel a ověřoval ve své více než patnáctileté praxi závodníka, trenéra, výživového konzultanta v nutriční poradně, lektora v trenérské škole, sportovního funkcionáře atd. Dříve jsem se nejvíce věnoval komplexnímu individuálnímu poradenství v oblasti zdravé a sportovní výživy pro veřejnost i sportovce a mezi mé klienty patřili jak obézní klienti a rekreační sportovci, tak současně i sportovci na úrovni reprezentace ČR či hokejové extraligy a profi MMA.

PŘEDNÁŠKY
&
KURZY O VÝŽIVĚ  

Posledních několik let se ale mnohem více věnuji vzdělávacím přednáškám a kurzům o výživě pro veřejnost, studenty, zaměstnance a rekreační i výkonnostní sportovce. Hlavním důvodem je skutečnost, že celá oblast zdravé výživy a redukčních diet je rok od roku zatížená čím dál tím větším informačních chaosem. Ten je výsledkem především různých módních vln stravování a také propagace extrémních a zdraví nebezpečných výživových postupů od “influencer” bez odpovídající odborné kvalifikace, kteří kvůli nešťastně nastavené legislativě v ČR nenesou za své klienty žádnou právní ani odbornou odpovědnost. A právě přednášky a kurzy představují dobrý nástroj a výbornou příležitost, jak personalizované výživové postupy založené na vědecky podložených důkazech představit srozumitelnou formou většímu počtu lidí.

NADCHÁZEJÍCÍ KURZY:

Poslední letošní termíny pražských termínů Institut Moderní Výživy.
Kurz Dosáhni naturálního maxima

NADCHÁZEJÍCÍ: 
vzdělávací akce

V sobotu se také uskuteční on-line webinář pro vytrvalostní sportovce:

KNIHA
MODERNÍ VÝŽIVA

Ze stejného důvodu jsem před 7 lety začal připravovat komplexní knihu Moderní výživa ve fitness a silových sportech, jejímž hlavním cílem bylo přinést ty nejnovější vědecky podložené informace o výživě ve fitness a silových sportech a která se chvíli po vydání v roce 2018 stala v ČR bestsellerem. 

více →

NUTRIČNÍ PORADNA:

Najdete nás v Praze, Brně anebo i on-line.

V nutriční poradně tak dnes sám trávím výrazně méně času než v minulosti, nicméně společně s Miloslavem Šindelářem a kolegyní Sandrou Schmidovou jsme v uplynulých letech dali dohromady špičkový tým vysokoškolsky vzdělaných nutričních terapeutů, kteří pracují v našich nutričních poradnách v Praze, v Brně a v Ostravě, kde nás můžete po předchozím objednání kdykoliv navštívit a to včetně víkendů! 

přejít na web PORADNY →