O MNĚ

Narodil jsem se před 35 lety v Litomyšli, v průběhu dětství bydlel v Karlových Varech a za studií strávil několik let v Brně a následně v Praze, kde od roku 2009 žiji a pracuji. Jsem šťastně ženatý a kromě své manželky miluji také Krkonoše, pohyb v přírodě a fitness. Ke zdravému životnímu stylu a cvičení jsem se dostal v roce 2001, kdy jsem poznal význam slova kalokagathia a kultura těla i ducha mě strhla. Už v prvním ročníku na gymnáziu jsem začal pravidelně trénovat, vyhledávat informace o výživě a dietních postupech a v roce 2002 se poprvé zúčastnil závodů v kulturistice. Tento sport mi přinesl už v 16 letech velmi důležité životní poznání, že nakolik důsledně k něčemu přistupuji, tak vypadá i výsledek.

Výživu člověka jsem vystudoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, technické vzdělání mám z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze v oboru Klinická a biomedicínská technika. Studium jsem dokončil s vyznamenáním a získal Cenu Josefa Hlávky za diplomovou práci o hodnocení efektivity léčby morbidní obezity v ČR. Během studií jsem byl aktivním závodníkem a získal tituly dorosteneckého a později i juniorského mistra ČR v kulturistice. Po ukončení soutěžní kariéry jsem začal vedle studia působit jako výživový konzultant a lektor ve Fitness akademii Ronnie.cz ve výuce trenérů II. třídy a později i ve výuce pro trenéry I. třídy na FTVS UK. V roce 2010 jsem úspěšně kandidoval do Výkonného výboru Svazu kulturistiky a fitness na pozici předsedy Trenérsko-metodické komise a mládeže, kde jsem následně působil dvě funkční období až do roku 2018.


Po dokončení studií jsem pracoval nejdříve tři roky ve Fakultní nemocnici Olomouc na I. Interní klinice kardiologické a následně dva roky jako business analytik v soukromé společnosti v oblasti moderních technologií ve zdravotnictví (telemedicína a eHealth), než jsme v roce 2017 společně s kolegou Miloslavem Šindelářem založili Institut Moderní Výživy. Jsem autorem dvou knih, v roce 2012 vyšla moje první kniha s názvem Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z a v květnu 2018 druhá kniha Moderní výživa ve fitness a silových sportech, která se stala v ČR bestsellerem. Ve volném čase se nejraději věnuji aktivnímu pohybu v přírodě prostřednictvím horské turistiky. Na podzim 2016 jsem absolvoval pouť Camino de Santiago, která se stala jedním z mých nejsilnějších zážitků v životě. Turistika je pro mě dnes stejně důležitá jako kulturistika a snažím se obě pohybové aktivity a životní styly propojovat.

NADCHÁZEJÍCÍ: 
vzdělávací akce

V sobotu se také uskuteční on-line webinář pro vytrvalostní sportovce:

Můžete mne znát z