Jídelníček je jen nástroj!

Jídelníček je jen nástroj!
JÍDELNÍČEK je pro nás jen nástroj a PROSTŘEDEK, který nám SLOUŽÍ, abychom měli dostatek energie a živin pro náš ŽIVOT, cítili se dobře a byli zdraví️. Jídelníček konkrétního člověka je nutné VŽDY přizpůsobit životu konkrétního člověka a ne naopak!

Nikdy se nesmíme stát OTROKEM jídla, abychom celý náš ostatní život (rodinu, přátele, vztahy, práci, sportovní aktivity) přizpůsobovali našemu JÍDELNÍČKU a báli se dát si dort na narozeninové oslavě, protože obsahuje cukr, nejeli s přáteli na vodu, protože bychom se tam neměli jak stravovat anebo dodržovali omezující brutální dietu, na kterém pak nejsme schopni zvládnout ani naše běžné pracovní, rodinné a sportovní aktivity.

️Jídelníček je nutné upravit a nastavit právě tak, aby konkrétně Vám individuálně VYHOVOVAL a Vy jste díky němu měli palivo pro všechny aktivity, které jsou součástí Vašeho života, a byli efektivní ve své práci, sportu️‍️ i čemkoliv dalším, co vás baví. Nikdy to nesmí být naopak, aby Váš jídelníček ovlivňoval to, co ve svém životě budete a nebudete dělat‍️.

️Klíčem k dlouhodobě udržitelným výsledkům proto nejsou žádné extrémní a restriktivní módní diety, ale vytvoření vhodných INDIVIDUÁLNÍCH nutričních a pohybových ‍️návyků, které jsou v kontextu Vašeho života a Vašeho životního stylu UDRŽITELNÉ. Všechno ve výživě je o množství a pokud alespoň z 80 % máte kvalitní jídelníček a pravidelně se hýbete, tak dort nebo pivo na narozeninové oslavě anebo čtvereček čokolády vám opravdu neudělá VŮBEC NIC špatného.

Díky za sdílení!

PS: výjimkou samozřejmě může být zdravotní stav (např. cukrovka), intolerance a alergie na různé potraviny, které samozřejmě mohou být z podstaty věci omezující. Stejně tak je výjimkou sport na vrcholové úrovni️‍️, kde může být v určitých fázích sezóny striktní jídelníček nezbytný (např. předsoutěžní příprava v kulturistice a fitness)

NADCHÁZEJÍCÍ: 
vzdělávací akce

V sobotu se také uskuteční on-line webinář pro vytrvalostní sportovce: