KNIHY

Na podzim 2012 vyšla moje první kniha Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z, která se komplexně zaměřovala na všechny postupy celoroční kulturistické přípravy pro kondičně trénující sportovce i začínající a zkušené závodníky a shrnovala veškeré informace o tréninkové metodice, sportovní výživě, účelné suplementaci i přípravě před soutěží. Vzhledem k tomu, že se kniha stala ve svém segmentu velmi populární a prodalo se jí více než 5000 výtisků, byl v lednu 2017 proveden dotisk. Druhá kniha Moderní výživa ve fitness a silových sportech vznikala více než tři roky a byla dokončena v říjnu 2017 v rozsahu 552 stran a 541 literárních citací. Po pečlivých redakčních korekturách, grafických úpravách apod. vyšla kniha v nakladatelství Ronnie.cz 27. května 2018 v nákladu 5000 kusů, který se během 40 dní zcela vyprodal. V prodeji je již dotisk knihy a v současné době vydavatel připravuje překlad do německého a anglického jazyka.

Moderní výživa ve fitness a silových sportech

Hlavním cílem celé knihy bylo přinést moderní a komplexní publikaci s nejnovějšími a vědecky podloženými poznatky o všech aspektech sportovní výživy ve fitness a silových sportech. V jednotlivých kapitolách teoretické části knihy jsou postupně vysvětleny základy biochemie a fyziologie sportovní výživy, řízení a regulace energetického i látkového metabolismu v kontextu sportovního tréninku, dávkování a načasování příjmu jednotlivých živin, skutečný význam užívání doplňků výživy a také nejrozšířenější výživové mýty i kontroverzní témata jako je lepek, sacharidy, veganství, antibiotika v mase, palmový olej a mnoho dalších. V praktické části knihy jsou následně podrobně probrány základy nutriční diagnostiky, důležitost personalizace výživy a individuálního přístupu a všechny nejznámější výživové postupy a redukční diety ve fitness a silových sportech. Následují praktické příklady a postupy, jak si vybrat vhodný výživový postup, jak si sestavit sportovní jídelníček a vytvořit si ty správné výživové návyky pro dlouhodobý růst sportovní výkonnosti a jak se naopak vyvarovat těm nejčastějším chybám při redukčních dietách. V poslední části celé knihy jsou propojené všechny tyto teoretické i praktické informace o sportovní výživě s konkrétními ukázkami jídelníčků a výživových postupů a doporučení od těch největších a nejznámějších osobností ze světa fitness a silových sportů. Jsou jimi profesionální kulturisté Milan Šádek a Tomáš Bureš, profesionální závodnice a mnohonásobná mistryně světa v bikiny fitness Sabina Pleváková, mistr ČR v men’s physique Aleš Lamka, úspěšný závodník v crossfitu Mgr. Filip Trojovský, dlouholetý reprezentant a absolutní mistr ČR v silovém trojboji Milan Špingl, reprezentant, rekordman a účastník letní OH ve vzpírání Jiří Orság a konečně i čerstvý mistr Evropy a stříbrný z Arnold Classic, populární strongman Jiří Tkadlčík.

Rok vydání: 2018
rok dotisku: 2018
počet stran: 552
rozměr: 149 x 210 mm
typ: pevná bez přebalu lesklá.

Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z

Publikace Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z je kompletním průvodcem celoroční kulturistickou přípravou kondičně trénujících sportovců i závodníků nejvyšší výkonnostní úrovně. Provede Vás celou přípravou od začátku až po soutěžní pódium. V první části knihy se dozvíte nejdůležitější zásady posloupnosti a fázování celoroční kulturistické přípravy. V následujících kapitolách jste postupně provedeni každou částí přípravy zahrnující vždy podrobný popis specifik tréninkové metodiky s rozpisy nejúčinnějších kulturistických tréninků, zásady dávkování živin i správné výživy (včetně rozpisů více variant jídelníčků pro dané období) a výčet nejefektivnějších skupin suplementů spolu s jejich metabolickými účinky. Publikace nabízí přehlednou a ucelenou formou všechny metodické postupy a fakta o mimosoutěžním období, objemové i předsoutěžní přípravě i samostatné závěrečné fázi před kulturistickými závody. Další část knihy tvoří podrobný popis správného provedení kulturistického pózingu s mnoha detailními ilustračními fotografiemi i praktickými radami k prezentaci a chování na kulturistické soutěži. Celou publikaci pak uzavírají kapitoly o formálních náležitostech spojených s registrací a přihláškou na závody ve Svazu kulturistiky a fitness ČR.

Rok vydání: 2012
rok dotisku: 2017
počet stran: 114
rozměr: 149 x 210 mm
typ: brožovaná bez přebalu, lesklá.